- В ранньому дитинстві Луї Брайль втратив зір. Коли хлопцеві було 12 років, він познайомився з нічним письмом, або сонографією, Це спосіб зв’язку, розроблений на замовлення Наполеона для військових цілей. Шрифт складався з рельєфних точок, щоб солдати могли обмінюватися повідомленнями вночі, без звуку і світла, навіть у повній темряві.
Однак ця система виявилася складною , тому практичного застосування не знайшла. Луї почав її вивчати та знайшов головний недолік – кожен символ цього шрифту кодувався 12 можливими точками. Це було складно для розпізнавання за один дотик. Хлопець вирішив зменшити кількість точок до шести, щоб букви легко поміщалися під подушечною пальця. Так з’явився тактильний шрифт, яким дотепер користуються у всьому світі.
- Шрифт Брайля не є мовою. Це тактильний алфавіт, який використовується для запису майже кожною мовою, наприклад, українською, англійською, китайською, іспанською, арабською, латиською та багатьма іншими.
- Зараз на планеті близько 40 мільйонів незрячих людей, ще 300 мільйонів мають значні порушення зору. Численні дослідження показали, що вивчення шрифту Брайля збільшує шанси незрячих на здобуття наукового ступеня, створення кар’єри та самостійне життя.
- Люди, які вивчили систему читання та письма по Брайлю, можуть прочитати за одну хвилину близько 150 слів.
- Луї Брайль був багатогранною особистістю. Він працював вчителем географії, алгебри та музики. А ще підробляв грою на органі в одній з паризьких церков. В день його народження 4 січня у світі відзначається Міжнародний день азбуки Брайля. Цей день впровадили не лише щоб відмітити заслуги Луї Брайля, а й щоб привернути увагу до проблем незрячих людей та стерти соціальні бар’єри.
Admin Brailem
06 Травня, 2023