Як Марбург став найзручнішим місцем для незрячих і слабозорих.
Марбург, що в землі Гессен на південному заході Німеччини, пишається неофіційною назвою Blindenstadt, що перекладається з німецької як “місто незрячих” скорочено Blista.
Це, звичайно, не означає, що серед 73-тисячного населення Марбург таких мешканців особливо багато. Але незрячим і слабозорим там живеться легше і зручніше, ніж будь-де – завдяки одній-єдиній інноваційній школі…
Цей унікальний навчальний заклад перетворив старовинне зелене містечко на центр інновацій. У центру Blista багаті традиції. Він був заснований у Марбурзі під час Першої світової війни, щоб давати освіту молодим фронтовикам, які втратили зір від впливу хімічної зброї.
З того часу викладачі та співробітники стали авторами маси винаходів, серед яких – складні тростини та дотикальний математичний шрифт.
Постукування тростин, з якими ходять незрячі, чути тут постійно і на кожному кроці. Пересуватися містом їм допомагають звукові світлофори, огороджені тротуари та “лежачі поліцейські” в пішохідних зонах, які попереджають, що попереду небезпека чи перешкода. У місті багато доступних розважальних та спортивних закладів для незрячих, у тому числі школи верхової їзди та скелелазіння, гребний, футбольний та лижний клуби.
Водії міських автобусів навчені зупинятися, щоби впускати незрячих пасажирів, а продавці в магазинах – тому, як їх обслуговувати.
Ресторани пропонують меню, надруковане за системою Брайля. Хоча такі речі є і в інших містах, але ніде не представлені так широко та комплексно.
Допомогти проєкту Braillem.com
ДопомогтиПідпишіться на наш Instagram і слідкуйте за новинами проєкту
Підписатись