Порушення зору

Експерт з ехолокації

Про кого ви подумаєте, почувши термін «ехолокація»? Напевно, про кажанів чи дельфінів? Але люди теж так роблять.

Спробуйте заплющити очі, клацнути язиком та візуально уявити розміщення предметів навколо по відбиттю від них звукових хвиль. Так-так, знаємо, що це складно. А ось американець Деніел Кіш користується таким методом приблизно з двох років.

Втративши зір у дуже ранньому віці, Деніел почав активно використовувати свій слух завдяки методу ехолокації. Він самостійно ходив до школи (ще й був відмінником), зараз активно подорожує та їздить на велосипеді (для цього клацає язиком аж два рази в секунду). А ще це умілий кухар, завзятий плавець та прекрасний партнер по танцях.

У 2000 році Деніел Кіш створив організацію «World Access for the Blind», за його словами, для «полегшення життя людей з усіма формами сліпоти». Пан Деніел та його організація навчили методу ехолокації більше 500 сліпих дітей по всьому світу, зокрема 14-річного львів’янина Олега Шпая у 2010 році.

Науковці навіть проводили дослідження, в якому за допомогою МРТ було відскановано мозок Кіша та інших експертів з ехолокації. Вчені хотіли ідентифікувати частини мозку, які беруть участь у цьому процесі. Дослідження показали, що «структури мозку, які перетворюють візуальну інформацію в зрячих людей, опрацьовують ехо-інформацію в незрячих експертів з ехолокації».

Admin Brailem 22 Травня, 2023

Допомогти проєкту Braillem.com

Допомогти
Політика конфіденційності
Перейти до вмісту