Міжнародний день білої тростини відзначається щорічно 15 жовтня. Започаткований для того, щоб звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей.
У 1921 році в місті Бристоль молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Хлопець був у відчаї.
Зустріч з незрячим солдатом, який порадив розвивати свою самостійність, допомогла Джеймсові розпочати нове життя. Він став частіше виходити на вулицю без супроводу та користуватися звичайною тростиною для прогулянок.
З часом він зазначив, що звичайна тростина не гарантує безпеки, а навпаки може стати джерелом небезпеки для інших перехожих. Тоді Джеймсові спало на думку пофарбувати свою тростинку в білий колір, щоб вона привертала до себе більше уваги, особливо за похмурої погоди. Задум виявився дуже вдалим. Тоді Біггс порадив іншим незрячим зробити те ж саме.
Аж через 10 років Ротаріанський клуб (поширена в країнах Заходу благодійницька організація) подарував незрячим британцям білі палички для вжитку при самостійному орієнтуванні., а справа набула великого розголосу завдяки ЗМІ. Радіо Бі-Бі-Сі виступило з пропозицією, аби всі незрячі були забезпечені подібними тростинками. З
У 1932 році Королівський національний інститут для сліпих розпочав офіційно впроваджувати білу тростинку серед незрячих.
Допомогти проєкту Braillem.com
ДопомогтиПідпишіться на наш Instagram і слідкуйте за новинами проєкту
Підписатись